9 października 2023 r. do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Poniszowicach zawitał zoolog, który poprowadził niezwykłą lekcję o życiu gryzoni i nie tylko. To była prawdziwa przygoda! Nasi uczniowie z niecierpliwością czekali na tę chwilę, kiedy to mogli spotkać się z żywymi zwierzątkami i dowiedzieć się więcej o ich fascynującym świecie. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą oazę wiedzy przyrodniczej, a atmosfera była pełna entuzjazmu i ciekawości.

Zoolog opowiadał nam o różnych gatunkach gryzoni, ich zwyczajach, życiu w środowisku naturalnym i tym, jak wpływają na naszą przyrodę. Było fascynująco! Dzieci miały także okazję dotknąć żywych zwierzątek, co było niezapomnianym doświadczeniem.

Wszystkie te spotkania i opowieści związane z gryzoniami pomogły naszym uczniom lepiej zrozumieć świat przyrody i rozwijać świadomość ekologiczną. To było nie tylko edukacyjne, ale również emocjonujące wydarzenie.