27  października uczniowie klas IV-VI wybrali się na wycieczkę do Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Uczestnicy wycieczki zapoznali się z przełomowymi dla świata i górnictwa wynalazkami. Wzięli udział w podziemnej zabawie poszukiwania ukrytych skał i minerałów, podczas której zapoznali się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z geologią oraz powstaniem węgla. Kończącym wycieczkę elementem był przejazd górniczą kolejką. Dodatkowo uczestnicy wycieczki odwiedzili Park 12 C, który jest częścią kompleksu Sztolni Królowa Luiza. Tutaj uczniowie mogli skorzystać z wielu atrakcji na świeżym powietrzu. Park stanowi przestrzeń, w której dzieci i młodzież mogą w atrakcyjny sposób poznać zagadnienia związane z żywiołami ziemskimi, technikami wydobywania węgla i energią w przyrodzie. Zamysłem parku jest interakcja, aktywna nauka i zabawa. Uczniowie wrócili z mnóstwem wrażeń i w bardzo dobrych humorach.