21 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Nad przygotowaniem i przeprowadzeniem imprezy czuwał Samorząd Uczniowski, uczniowie z klasy VIb z opiekunką p. Aleksandrą Kokoszką oraz p. Marzeną Błach.

Pierwszym punktem programu dla młodszych było przedstawienie pt. „Mały wiosenny teatrzyk ekologiczny”. Dzieci radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę, śpiewały wiosenne piosenki i otrzymywały od samej pięknej Pani Wiosny oraz Pana Ogrodnika słodkości. Kolejnym punktem było KINO WIOSENNE, gdzie oczywiście bez popcornu się nie obeszło.  Imprezę zwieńczyły konkurencje sportowe na hali. Zawody i zabawy ruchowe perfekcyjnie przeprowadzone przez starszych kolegów dały ogrom emocji i wrażeń. Zwycięzcy każdej z konkurencji otrzymali „złote medale” i zostali utytułowani Mistrzami Szkoły!!!

Starsi uczniowie przeprowadzili akcję „Pierwsza pomoc”, uświadamiając wszystkim jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa i ostrożności w każdym miejscu i o każdej porze!

Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe.