4 grudnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Świąteczny, który w tym roku połączony był z oficjalnym otwarciem nowo wybudowanego skrzydła szkoły.

Dokonano uroczystego przecięcia wstęgi. Ksiądz Jan Palus poświecił nowy obiekt. Oddano do użytku pięknie wyposażone przedszkole wraz z zapleczem socjalnym oraz dwie sale lekcyjne dla uczniów klas siódmej i ósmej.

Podczas kiermaszu swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowali przedszkolaki oraz uczniowie poniszowickiej podstawówki. Świąteczne piosenki i refleksyjne teksty wprawiły obecnych w radosny nastrój. Całość uroczystości okraszona była występami orkiestry parafialnej.

Spacerując między kramikami można było kupić kartki, świąteczne ozdoby, malownicze dekoracje. Były również bożonarodzeniowe specjały: grzane wino, ciasta, ciasteczka, babeczki, pierniki.

Świąteczna atmosfera sprzyjała także przeprowadzeniu zbiórki charytatywnej na rzecz chorej na białaczkę Julki.

Kiermasz mógł się odbyć dzięki wielkiemu zaangażowaniu: dyrekcji, rodziców, uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i sponsorów. Przerodził się w przedsięwzięcie, którego celem było nie tylko pozyskanie środków finansowych, ale też integracja lokalnej społeczności.