10 listopada 2022 roku obchodziliśmy Dzień Świętego Marcina. Dzieci przybyły z lampionami do kościoła na mszę św. szkolną, na której proboszcz Jan Palus zaznajomił zgromadzonych z postacią św. Marcina. Następnie odbył się przemarsz ulicami Poniszowic. Wieczorne, nastrojowe ciemności rozświetliły pochodniami uczennice kl. 6b,  a orkiestra uświetniła imprezę. Na koniu w pięknym stroju św. Marcina zawitał pan Marcin Kocur. Dzieci zaprezentowały ciekawy program artystyczny. Nietuzinkową scenkę rodzajową wykonali uczniowie kl. 3 pod czujnym okiem pani Gabrysi Konowoł. Zaśpiewano piosenki w j. niemieckim i polskim. Tradycyjnie dzieci klas starszych zatańczyły „Belgijkę”. Następnie wręczono nagrody za konkurs „Martinslaterne”, który objęty był patronatem Wójta Gminy Rudziniec. Najważniejszą rzeczą w tym dniu była zbiórka przeprowadzona przez Fundację Iskierka na rzecz Julii Wiktor. Wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia serdecznie dziękujemy!