IX 2018 r. – I 2019 r.

 

 

 

Nasza szkoła, a dokładniej klasa VI wzięła udział w projekcie eTwinning: „Christmas around Europe”. Projekt trwał od września 2018 r. do początku stycznia 2019 r. i wzięły w nim udział szkoły z następujących krajów europejskich: Hiszpania, Włochy, Grecja, Chorwacja i Bułgaria. Językiem projektu był język angielski.

 

 

 

We wrześniu i październiku poznawaliśmy się nawzajem; uczniowie i nauczyciele przedstawiali się i zamieszczali zdjęcia bądź filmy o swoich szkołach i miejscowościach.

 

 

 

W listopadzie uczniowie prezentowali świąteczne tradycje z poszczególnych krajów, jak również dzielili się ze szkołami partnerskimi przepisami na tradycyjne świąteczne dania. Nasi uczniowie przygotowali przepisy na makówki, barszcz czerwony z uszkami, karpia i pierogi z kapustą i grzybami.

 

 

 

W grudniu przygotowywaliśmy kartki świąteczne dla uczniów ze szkół partnerskich i również w tym miesiącu je wysłaliśmy. W połowie miesiąca otrzymaliśmy pierwszą kartkę świąteczną z Grecji (ale była radość!), a potem kolejne.

 

 

 

Udział w projekcie dał nam wiele radości i możliwości doskonalenia języka angielskiego. Dziękuję uczniom klasy VI za aktywność i chęci.